Lucija Mijatović

Autor: Tihomir Jurčević, 16. 4. 2021.

Moj životopis

Moje ime je Lucia Mijatović. Rođena sam 03.03.2011. godine u Osijeku. Učenica sam 4.a razreda OŠ Tenja. Moji najdraži predmeti su priroda i društvo i engleski jezik. Imam odlične ocjene u školi. Moj hobi je sport, a već tri godine treniram rukomet u RK Tenja. Osim sporta volim i putovanja. Najviše volim putovati u Ohrid koji se nalazi u Sjevernoj Makedoniji, a u Hrvatskoj najdraži grad mi je Dubrovnik. Ljubiteljica sam prirode i zato sam posjetila NP Krku i NP Plitvička jezera. Iz tog razloga želim postati turistički vodič.

Kandidirala sam se za Dječje gradsko vijeće jer sam komunikativna, nisam sramežljiva, odlična sam učenica i na vrijeme obavijam sve svoje dužnosti.

Dužnosti i povjerene zadatke u Dječjem gradskom vijeću izvršavala bih na vrijeme, zalagala se za sve učenike svoje škole i bila dobar predstavnik OŠ Tenja. Smatram da bih time pripomogla i svojoj školi, ali i općenito drugim prijateljima iz ostalih osnovnih škola. Često sam u društvu starijih osoba i svjesna sam odgovornosti te razumijem kako je školovanje proces na koji utječe jako puno toga, kao što sada i pandemija. Svojom vedrinom, ali i onome čime se bavim, sigurno bih mogla donositi prijedloge i kako da nama najmanjima bude lakše i pozitivnije u ovako vrijeme. Voljela bih da sam u mogućnosti biti koristan član društva, jer se za ovo mjesto kandidiram upravo zato što volim rad i želim pomoći društvu u kojem se nalazim. Već sad u ovoj dobi imam jasne ciljeve čime se želim baviti kroz život, a sve to uključuje jako puno komunikacije i mislim da sam zbog toga spremna biti korisna članica Dječjeg gradskog vijeća.