> Projekti  > Udruge

Nitko nije otok!

Tako ni škola, ona pripada zajednici!

U zajednici treba raditi timski, suradnički.

Lajkaj nenasilno

Autor: Administrator , 6. 6. 2017. 12:10

Nekoliko učenika 7. i 8. razreda aktivno je sudjelovalo u projektu "Lajkaj nenasilno" koji provode Ženska udruga Izvor u partnerstvu s Filozofskim fakultetom Osijek (FFOS). Više o projektu saznajte na web stranicama Udruge a možete i preuzeti besplatnu aplikaciju za mobitele (Google play) koju su izradili učenici uz podršku dr.sc. Tomislava Jakopeca s FFOS. https://play.google.com/store/apps/details?id=appinventor.ai_tjakopec.Lajkajnenasilno&hl=cs

Partneri u projektu Znatiželjno dijete

Autor: Administrator , 28. 2. 2017. 12:18

Ove godine partneri smo u projektu "Znatiželjno dijete" koju provodi Ženska udruga "Izvor", prethodne godine bili smo "samo" važni sudionci. Dva razredna odjela 4. razreda, učenici i učiteljice sudjeluju u realizaciji ovog projekta. Projekt je namijenjen i roditeljima učenika, a evaluaciju čine anketni upitnici i izložba likovnih radova. Izložba će nakon Škole biti preseljena u prostor Mjesnog odbora Tenja kako bi bila dostupna što većem broju mještana. Učenici autori najboljih radova i ove godine će biti prigodno nagrađeni.

Kreativni interkulturalni klub za učenike 7. i 8. razreda

Autor: Administrator , 5. 10. 2016. 16:01

Agencija lokalne demokracije organizira kreativni interkulturalni klub (KiK) namijenjen prvenstveno mladima. Pripremili su za njih različite aktivnosti i jezične animacije te filmske večeri i parlaonice. Preuzmite i pogledajte letak ovdje ili na web stranici udruge LDA, a KiK možete posjetiti u prostoru V. Mačeka 20, I. kat:

Četrvtak: 17 - 20 sati (društvene igre i jezične animacije)

Petak: 19 - 21 sati (filmska večer i parlaonica)

Subota: 10 - 13 sati (društvene igre i jezične animacije)

Udruga StripOS upoznaje nas s animiranim filmom

Autor: Administrator , 11. 11. 2014. 22:20

Udruga StripOS organizirala je za učenike povodom Svjetskog dana animiranog filma, uz uvod o povijesti stripa i animiranog filma, te upoznavanje s tehnikama animacije predstavljanje studija VANIMA i projekciju dječijih uradaka s njihovih radionica animacije. Nakon pregledanih filmova koje su radili njihovi vršnjaci, učenici su zaključili da animiranje i nije tako teško kako su mislili, te s učiteljicom Silvijom Škobić dogovorili raditi dvije navedene tehnike.

text i photo: Tatjana Ivegeš - Wilhelm

"Znatiželjno dijete" - projekt Ženske udruge Izvor

Autor: Administrator , 5. 11. 2014. 18:42

Ženska udruga „IZVOR“ u suradnji s OŠ Tenja započela je s provedbom programa „Znatiželjno dijete“ s ciljem promicanja i zaštite prava djece te podrške obitelji. Projekt je proizašao iz dosadašnje suradnje sa školama s područja Tenje, Darde, Jagodnjaka, Bolmana i Osijeka nakon interesa predstavnika škola (stručnih suradnika/ca, nastavnika/ca i ravnatelja/ca) i učenika/ca da se organiziraju radionice kroz koje će djeca od najranije školske dobi upoznati svoja prava, zakonodavni okvir, prvenstveno kroz Konvenciju o pravima djeteta kao i kroz Strategiju Vijeća Europe o pravima djece (2012-2015), Ustav RH, Obiteljski zakon, upoznavanje institucija i zajednice EU.

"Mali filantropi" i u našoj školi

Autor: Administrator , 26. 4. 2014. 12:24

Naša škola uključila se u projekt "Mali filantrop" Zaklade Slagalica. Tijekom tri tjedna koliko je izložba osječkih filantopa bila u OŠ Tenja, učenici su prikupili 1038,70 kn! Najuspješniji su bili učenici razredne nastave, posebno 1.a, koji su stoga i dobili priliku birati naslove knjiga koje žele čitati. Zahvaljujemo se svim akoji su sudjelovali u projektu, a posebno koordinatorici Mirjani Kraljić, školskoj knjižničarki i Ireni Randović, učiteljici 1.a.

Najuspješniji učenici 1.a Članske iskaznice Tekst u knjigama

Tekst u

4. Osječki festival zdravlja - protiv ovisnosti

Autor: Administrator , 4. 12. 2012. 14:09

Festival zdravlja organiziran je u mjesecu borbe protiv ovisnosti (15.11. - 15.12.) kao svečana manifestacija nakon održanih edukativno-kreativnih radionica primarne prevencije. OŠ "Mladost" bila je domaćin 4. 12. 2012. Našu školu predstavljale su učenice 7.a: Iva Čalić i Ines Lučić, te pedagoginja Vera Brkić i učiteljica Amela Vranješević.

« Listopad 2017 »

suradnja s udrugama