> Nastava  > Natječaji

Tijekom jedne školske godine objavi se nebrojeno različitih natječaja za učenike svih uzrasta. Natječaje objavljuju osnovne škole, udruge, gradovi, županije, ministarstva..., a mogu biti, gradski, regionalni, državni, međunarodni...

Aktualni najtecaji

4.a najbolji u kategoriji "Istraživački projekt"

Autor: Snježana Glavaš, 15. 3. 2017. 14:27

Objavljeni rezultati ovogodišnjeg natječaja Hrvatskih voda

OŠ Tenja pobijedila u kategoriji „Istraživački projekt“

Na natječaju Hrvatskih voda „Najmlađi za vode Hrvatske 2016.-2017.“   u kategoriji istraživački projekt/radionica pobjednici su učenici 4.a odjela naše škole. Oni su sa svojom učiteljicom Snježanom Glavaš osmislili i proveli projekt pod nazivom „Buć buć odmor“. Tema natječaja bila je „Otpadne vode - očuvanje voda“. Cilj projekta bio je potaknuti učenike na kreativan pristup učenju o vodi i podizanje svijesti o ulozi znanosti, ali i svakoga pojedinca, u očuvanju vode za buduće generacije. Sama radionica prezentirana je na Svjetski dan znanosti za mir i razvitak, 10. studenoga 2016. u našoj školi.

Gabriela i Lana nagrađene na Festivalu dječjeg stripa

Autor: Administrator , 30. 7. 2015. 19:03

Festival dječjeg stripa na temu Hrvatske bajke Joze Vrkića održan je 5.-6. lipnja 2015. u Gunji. Organizatori su StripOS iz Osijeka i OŠ "Antun i Stjepan Radić" iz Gunje. Pozvano je svih 127 osnovnih škola Osječko-baranjske i Vukovarsko-srijemske županije, a među ostalima nagrađene su i naše dvije učenice: Gabriela Galić i Lana Zubak s mentoricom Silvijom Škobić. Više o Festivalu i nagrađenima na blog.vecernji.hr.

Nagrađen likovni rad Ive Korman, učenice 4.d

Autor: Snježana Glavaš, 7. 5. 2015. 19:38

Učenici 4. d odjela naše škole  sudjelovali su u likovnom natječaju "Tradicija i suvremenost" kojega organizira Udruga učitelja likovne izobrazbe (UHULI) pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Tema ovogodišnjeg natječaja bila je "Nacionalni parkovi i biološka raznolikost Republike Hrvatske". Na natječaj je pristiglo 3000 radova iz tristotinjak škola od kojih je 525 izloženo u Muzeju Mimara. Likovni rad naše učenice Ive Korman je nagrađen, a još tri rada učenika 4.d izložena na izložbi. Izložba je otvorena 5. svibnja 2015. a na svečanosti dodjele pohvalnica i diploma bili su učenici 4.d i učiteljica Snježana Glavaš.

Nagrađen likovni rad Irine Lazić, učenice 2.d

Autor: Administrator , 11. 3. 2015. 15:54

U sklopu projekta "Plesna kultura u osnovnim školama" koji se provodi uz suglasnost Agencije za odgoj i obrazovanje i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, organizirana je i izložba likovnih radova učenika koji su se tijekom ove školske godine natjecali za izbor vizualnog identiteta aktivnosti projekta KORAK, POKRET, PLES. Na natječaj se prijavilo sedam osnovnih škola, a među nagrađenim učenicima Osječko-baranjske županije je i Irina Lazić, 2.d OŠ Tenja s radom "Pleši sa mnom".

Darove za najuspješnije osigurala je Školska knjiga.

Ema Tufeković, 3.d - pobjednica natječaja za poštansku marku

Autor: Administrator , 21. 12. 2014. 15:11

Hrvatska pošta je i ove godine raspisala natječaj Kreiraj marku sjajnu i osvoji nagradu bajnu na temu blagdanski stol. Pristiglo je više od 800 radova, a među tridest najboljih koji su objavljeni na web stranicama Hrvatske pošte, nalaze se i tri iz 3.d OŠ Tenja. Najbolji je učenice Eme Tufeković i on je odabran za motiv novogodišnje marke, a vrlo uspješni su i radovi Petre Buhin i Jelene Jovanović. Njihove radove možete pogledati ovdje, kao i HP link i katalog objavljenih radova.

« Lipanj 2017 »