Kutak za roditelje

Poštovani roditelji, mi smo partneri u procesu odgoja i obrazovanja djece/učenika. Stoga ćete ovdje moći pronaći, ne samo vrijeme informacija, bitno o roditeljskim sastancima, nego i puno toga zanimljivoga što ćemo vam pripremiti u obliku različitih kratkih informacija, savjeta, preporuka, prezentacija...sve za vaš kutak.

"Djeca trebaju dvije stvari od svojih roditelja: korijenje i krila." (Goethe)

Različiti materijali za roditelje

Dan sigurnijeg interneta 2012

Autor: Tihomir Jurčević, 4. 12. 2011.

Tema za predstojeći Dan sigurnijeg interneta je ukazati kako je online svijet danas dostupan svim generacijama i kulturama te potaknuti obitelji da u tom svijetu ostanu sigurne.

(Preuzeto s web stranice e-hrvatska.hr)

Bilo da ima 5, 40 ili 75 godina, da pristupa Internetu jedno mjesečno ili nekoliko puta dnevno, svaka osoba ima različita znanja i iskustva koja mogu pomoći u oblikovanju naših online iskustava i razumijevanja online kompetencija i sigurnosti. Svatko od nas ima svoju ulogu u osiguranju sigurnosti svakog djeteta na internetu.

Danas su naši online i offline svjetovi snažno povezani, od obitelji koje sa svojim rođacima i prijateljima u inozemstvu komuniciraju putem web kamera do djece koja pišu svoje domaće zadaće uz pomoć računala. Online svijet je jedinstvena arena u kojoj svi, neovisno o dobi, mogu učiti zajedno i jedni od drugih, posebno o online sigurnosti. I dok mladi mogu učiti starije kako koristiti nove tehnologije, stariji svojim iskustvom mogu savjetovati mlađe generacije kako ostati sigurni online, dok zajedno otkrivaju digitalni svijet.

Prošle je godine, povodom Dana sigurnijeg interneta, Središnji državni ured za e-Hrvatsku na Trgu Nikole Šubića Zrinskog u Zagrebu organizirao predstavljanje aktualnih projekata i aktivnosti usmjerenih na promicanje sigurnije uporabe interneta među djecom i mladima koje provode udruge, organizacije i tijela državne uprave. Cilj je ovog događaja bio podići razinu svijesti javnosti o potrebi sigurnog i odgovornog korištenja interneta. Tom su prilikom svoje projekte predstavili: Centar za nestalu i zlostavljanu djecu, Suradnici u učenju – ucitelji.hr, Hrvatska agencija za poštu i elektroničke komunikacije, CARNet, Osnovna škola Veliki Bukovec, NetAkademija, Microsoft Hrvatska, Učilica, VIP, Ambidekster klub, Osnovna škola Tučepi, Agencija za zaštitu osobnih podataka, Hrabri telefon i Algebra.

Potaknuti izvrsni reakcijama zajedničkog nastupa naših partnera te interesu javnosti, povodom Dana sigurnijeg interneta 2012. godine odlučili smo ponovno organizirati zajednički nastup svih aktera na izgradnji sigurnijeg e-prostora. U tu smo svrhu započeli prve konzultacije s partnerima te osmišljavanje zajedničkog nastupa, kako bismo još jednom ukazali na potrebu sigurne i odgovorne uporabe tehnologije, posebno među djecom i mladima. Tijek priprema pratite na našoj internetskoj stranici :)

Izložba radova prvašića

POLAZAK U 1. RAZRED

JEDAN OD FORUMA

Priručnik - upis djece

Priručnik za upis djece u prvi razred. Priredila Jadranka Ostarčević, dipl. pedagog, viša savjetnica za diplomirane pedagoge, Agencija za odgoj i obrazovanje, Zagreb 2008.