Svaki razredni odjel naše škole može izraditi svoju web stranicu

Na meniu lijevo (navigacijskoj traci) nalazi se poseban dio našeg weba > Razredne stranice. Ovaj dio postavljen je nedavno, kada smo osmislili projekt "Izradimo razrednu web stranicu!" i pozvali sve učenike, učitelje i roditelje na suradnju i natjecanje. Razrednim odjelima koji se prijave odmah otvaramo stranice i dodjeljujemo im dozvole za rad na vlastitoj stranici. Tako su prvo startali učenici 7.b, zatim 8.d a sada vidimo i naše najmlađe učenike - prvašiće 1.c i 1.d. Detaljne upute za natjecanje imat ćete uskoro upravo na ovoj stranici.

Terenska nastava učenika 3. razreda

Autor: Ružica Petričević, 6. 5. 2018.

U srijedu, 2. svibnja 2018. godine, učenici trećih razreda imali su terensku nastavu u Osijeku. Ondje su posjetili konkatedralu sv. Petra i Pavla, a zatim su stigli u županov ured gdje ih je dočekao zamjenik župana Goran Ivanović. U druženju s dožupanom učenici su prošetali županovim uredima (sobe su bile u bojama, crvena, plava i zelena), a potom su sjeli na predivan, meki crveni tepih. Neki učenici su se smjestili na udobne, raskošne stolice. Dožupan je bio vrlo ljubazan i odgovorio je na mnoga učenička pitanja, npr. Ima li psa? Kolika mu je plaća? Kako se postaje župan? Koju školu je završio? Što će promijeniti u Osijeku? I još mnogo pitanja i odgovora je bilo. Učenici su bili posluženi sokom i grickalicama. Galerija fotografija.

Nakon županovog ureda, učenici i učitelji uputilisu se u dvorište Županijske palače gdje su promatrali slavonski hrast lužnjak. Slavonski hrast lužnjak posađen je 1993. godine u spomen na stvaranje i djelovanje Osječko-baranjske županije.

Nezaobilazan je bio McDonald´ gdje su se učenici osvježili sokom, sladoledom ili hranom, ovisno tko je što želio.

U 11.00 sati učenici su se uputili u HNK. Ondje ih je dočekao tehnolog Davor Molnar i pokazao im HNK iznutra. Učenici su mogli biti i u gledalištu (parteru) i na pozornici. Mnoge zanimljivosti su saznali o HNK-u.

I na kraju terenske nastave, učenici su obišli spomenike na Trgu slobode: Franju Krežmu, dr. Franju Tuđmana i Šetača - August Cesarec.

Sretni i zadovoljni, vratili su se kući.

« Ožujak 2024 »