> Projekti  > eTwinning

Međunarodni eTwining projekt Pogled u boje godišnjeg doba

Autor: Administrator , 28. 10. 2020.

Pogled u boje godišnjeg doba novi je projekt na eTwinning platformi čije su autorice učiteljice Verica Jukić iz Osnovne škole “Retfala” iz Osijeka (3.a) i Andreja Zelić  iz Osnovne škole Tenja.(2.a).Ciljna skupina učenika je od 6. - 13. godine.

U projektu trenutno sudjeluje 45 projektnih partnera europskih zemalja. Cilj projekta je proširiti znanja učenika o važnosti promjena koje se događaju u prirodi s biljkama, životinjama i ljudima tijekom izmjene četiri godišnja doba i osnažiti primjenu korištenja IKT-a u nastavi.

O PROJEKTU

Namjena je potaknuti učenike na istraživanje promjena u prirodi tijekom godišnjih doba. Razvijati ljubav prema prirodi, poticati zanimanje za istraživanje promjena u prirodi, upućivati na važnost i korisnost boravka na svježemu zraku

CILJEVI PROJEKTA

Istražiti svoj zavičaj kroz godišnja doba. Zadovoljiti dječju znatiželju za promjenama  u prirodi i osobitostima godišnjih doba u zavičaju.

Omogućiti učenicima da uoče karakteristike godišnjih doba i povežu sveukupno znanja s iskustvom iz osobnog života. Međusobnim ispreplitanjem različitih oblika i metoda rada u pojedinim nastavnim situacijama će djelovati na trajno pamćenje novoga znanja i bogaćenje učeničkog iskustva.

RADNI POSTUPAK

Projekt će početi u listopadu 2020. godine i trajat će do lipnja  2021. godine.

1. Predstavljanje partnera u projektu
  2. Uočavanje glavnih obilježja godišnjih doba tijekom godine
  3. Utjecaj godišnjih doba na biljni, životinjski svijet i rad ljudi
  4. Bilježenje zapažanja i aktivnosti u pojedinim godišnjim dobima