Projekt Art & Earth

Autor: Tihomir Jurčević, 18. 10. 2011.

19. listopada 2011. godine u Školi su bili predstavnici Burkine Faso: g. Oussoumana Sawadogo i g. Zampou Lassina i talijanske organizacije ProgettoMondo Mlal povodom svečanog uručivanja prikupljenih sredstava u humanitarnom dijelu projekta Art & Earth.

Druženje je bilo od 10 do 12 sati, prije svega poučno, ali i neuobičajeno zabavno i veselo, opušteno i spontano. U Africi se još uvijek tako živi, ali i tamo je životni ritam sve brži a facebook sve popularniji, što naravno nije dobro za zdravlje. Gosti su se posebno dugo zadržali pred panoom i vidljivo se oduševili našim poznavanjem njihove države i načina života.

Od svih aktivnosti u dvosatnom druženju svima je najzanimljivije bilo u učionicima 3.a, 3.b. i 3.d, dakle neposredni kontakt gostiju s učenicima i izvedba pripremljenog programa. Nakon toga su gosti u holu škole naučili sve učenike i učiteljice, a bilo je i drugih djelatnika Škole, jedan od svojih plesova, naravno uz afričke ritmove i pokrete..to bismo smo predložili svaki dan za opuštanje prije početka nastave, ili svakog nastavnog sata.

Koordinatorica projekta Art & Earth za našu školu je učiteljica Valentina Vojnović koja je uz veliku pomoć svojih kolegica: Irene Randović, Ane Šarac, Jasminke Šarčević, Vesne Troskot, Vlatke Lešić, Radojke Opalić i Kornelije Prica uspješno realizirala sve aktivnosti. Naravno, najvažniji su učenici, njih oko 150 uz vodstvo navedenih učiteljica i veliku pomoć svojih roditelja, posebno 3. rujna 2011. godine kada je na Trgu Ante Starčevića u Osijeku prezentirali svoj rad oslikavanja boca i humanitarne akcije. Bilo bi nepravedno ne spomenuti doprinos djelatnika i volontera udruge Breza koji su koordinirali vrtiće i osnovne škole Grada Osijeka s aktivnostima sudionika iz Italije i Poljske.