Humanitarna akcija "Prijatelj prijatelju"

Autor: Ana Lasić, 3. 10. 2011.

U okviru Dječjeg tjedna svake se godine provodi akcija 'Prijatelj prijatelju'. Ovu akciju su vijećnici Dječjeg gradskog vijeća grada Osijeka izabrali kao svoju aktivnost.

U četvrtak, 6. listopada, učenici mogu donirati školski pribor i potrepštine za djecu kojima je to nužno, a ne mogu si priuštiti (npr. pernice, torbe, knjige, slikovnice koje učenici ne žele više koristiti, ili koje ne koriste jer imaju nove). Organizirana je predaja u Školi u vremenu od 7,30 do 8,30 sati za prijepodnevnu smjenu, a za poslijepodnevnu smjenu od 13,30 do 14,30 sati, uz zamolbu da poklonjene stvari budu čiste i upotrebljive. Koordinatori akcije su učiteljica Vesna Troskot i učenik Filip Đuričković.

Prema odluci Glavnog odbora o zajedničkim akcijama Hrvatskog Crvenog križa sva društva Crvenog križa svake godine provode humanitarnu sabirnu akciju "Solidarnost na djelu". Moto ovogodišnje 39. akcije po redu je «Pomozimo onima kojima je pomoć najpotrebnija».

S obzirom na tešku ekonomsku situaciju građana ove godine nije predviđeno prikupljanje financijskih sredstava putem bonova već je planirano da se prikuplja rabljena odjeća, obuća i školski pribor.

Ovim putem molimo vas da se uključite u ovogodišnju akciju "Solidarnost na djelu" i to na način da u četvrtak, 6. listopada 2011. godine prikupljenu gore navedenu robu donesete u školi u vremenu od 7,30 do 8,30, a za poslijepodnevnu smjenu od 13,30 do 14,30 sati, uz zamolbu da poklonjene stvari budu čiste i upotrebljive. Želja nam je da se u akciju uključi što više učenika (sukladno svojim mogućnostima), te da se na taj način širi ideja humanosti i međusobne solidarnosti. Također predlažemo da se svaki učenik uključi doniranjem samo jednog predmeta, a kako bi se izbjegle moguće gužve u školi.

Sve prikupljene stvari biti će u četvrtak, 6. listopada prevezene vozilom Crvenog križa u Gradsko društvo Crvenog križa Osijek gdje će ih volonteri sortirali i preslagali, te pripremili za podjelu. Podjela prikupljenih stvari socijalno ugroženom stanovništvu bila bi organizirana u subotu, 15. listopada u prostorijama Gradskog društva Crvenog križa Osijek od 8,00 do 15,00 sati.