Tiha braća koja ostavljaju zvonak trag

Autor: Ana Lasić, 6. 4. 2021.

Možda niste znali, našu školu pohađaju i aktualni županijski i državni prvaci, braća Šubarići: Adrian, Gabriel i Tomislav. Oni su, unatoč ograničenjima, zahvaljujući svakodnevnoj posvećenosti, razvili svoj glazbeni talent i postigli zavidne uspjehe.

Evo što sami kažu o tome: „ Školska godina 2020./2021. za nas trojicu je posebno lijepa. Sudjelovali smo na pet natjecanja mladih glazbenika:

- 58. HDGPP regionalno natjecanje učenika i studenata glazbe, komorni sastavi (sviranje šesteroručno) u Našicama (1. nagrada)

- Međunarodno natjecanje Glasbena čipka iz Idrije, Slovenija, komorni sastavi (sviranje šesteroručno), (1. nagrada)

- 59.HDGPP županijsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa u Novskoj (1. nagrada svakomu za pojedinačno sviranje)

- Međunarodno natjecanje mladih glazbenika Sonus u Križevcima ( tri 1. nagrade za pojedinačno izvođenje skladbi)

- 59. HDGPP državno natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa u Zagrebu (Gabriel 1. nagrada, Adrian 2. nagrada, Tomislav 2. nagrada)

Najdraže su nam nagrade s natjecanja komornih sastava zato što najviše volimo svirati zajedno. Poseban je osjećaj kada se prsti naših šest ruku zajedno igraju na tipkama klavira. Uz naše profesore Sunčanu Turk, Goranku Šenk i Domagoja Marasa sve je lako i radujemo se svakom satu klavira i s ponosom smo predstavljali Glazbenu školu Franje Kuhača. Imamo podršku i nastavnika OŠ Tenja pa smo uspjeli uskladiti obveze u obje škole. Roditelji nam pružaju sigurnost i ljubav i bez njih ne bismo ostvarili ovakve rezultate.

Prije svakog natjecanja osjećamo malo treme i nestrpljivo iščekujemo nastup, ali kada sjednemo za klavir, nastaje jedan drugi svijet, svijet nota koje nas usrećuju. S dodirom prve tipke trema nestaje i postoji samo glazba.“

Slučaj je htio da mladi pijanisti budu u maloj učionici GK te ponekad svoj 5.b i nastavnike počaste zvucima koji osvajaju prva mjesta i utiru put prema velikim koncertnim dvoranama. Puno uspjeha!

Tatjana Jelenić