VEČER MATEMATIKE U OŠ TENJA

Autor: Ana Lasić, 29. 11. 2020.

Pozivamo učenike i njihove roditelje da se tijekom sljedećeg tjedna od 30. 11. do 4. 12. uključe u manifestaciju "Večer matematike" online putem poveznica koje će im poslati voditeljice radionica. Večer matematike je interaktivna radionica koja kroz zabavne igrice potiče izgradnju pozitivnog stava prema matematici. Projekt je to Hrvatskog matematičkog društva (HMD) pod punim nazivom "Matematički znanstveni izazovi: Večer matematike.  Prošle godine u projektu je sudjelovalo 124 sudionika  iz naše škole a ove godine nadamo se da će odaziv biti  još i veći. Cilj radionice je popularizacija matematike te poticaj učenika za nastavak matematičkog obrazovanja. U skladu s epidemiološkom situacijom, ove godine organizator je u suradnji s Učiteljskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu pripremio za učenike razredne nastave digitalne slikovnice koje su popraćene digitalnim kvizovima. Pripremljene su brojne igre u digitalnom obliku pa ih učenici mogu odigrati u svom domu a mogu im se pridružiti i roditelji. Sponzor manifestacije je i ove godine Matific. Matific je digitalni program za učenje i podučavanje matematike koji sadrži zadatke od predškolskog uzrasta do šestog razreda osnovne škole.Temelji se na igrama, a trenutno je dostupan u 50 zemalja na 30 različitih jezika. Razredni odjeli koje su prijavili učitelji naše škole mogu besplatno pristupiti ovom programu tijekom manifestacije, ali i u nastavku školske godine.

Nadamo se da će vas manifestacija bar malo razveseliti u ove teške dane zbog epidemije COVID-a 19!

Pridružite nam se i uvjerite se: MATEMATIKA JE ZABAVNA I LAKA !

Snježana Glavaš