Organizacija rada škole na početku školske godine 2020./2021.

Autor: Draženka Šebek, 4. 9. 2020.

Poštovani učenici i roditelji,

vjerujem kako ste u iščekivanju informacija o organizaciji rada u novoj školskoj godini u našoj OŠ Tenja. Prvi dan nastave je u ponedjeljak, 7. rujna 2020. godine. Za sve učenike naše škole nastava će biti organizirana u dvije smjene. Na ulazu u školu učenici će dezinficirati potplate obuće i ruke, a temperaturu trebaju izmjeriti kod kuće. Zvona nema, fleksibilni smo kako se djeca ne bi susretala na hodnicima.

Učenici od 1. do 4. razreda ulazit će u vremenskom intervalu od 5 minuta razlike, a boravit će u svojim razrednim učionicama kao i do sada. Užinu će  imati u svojoj učionici.

Produženi boravak bit će organiziran u dvije skupine, ali samo za učenike 1. i 2. razreda, prema odluci grada Osijeka, osnivača Škole.

Učenici od 5. do 8. razreda ulaziti će u razmaku od 5 minuta, a boravit će u učionicama u dvorcu prema sljedećem rasporedu: 8.a u učionici Matematike; 8.b u učionici Kemije i biologije; 8.c u višenamjenskoj učionici; 8.d u učionici Geografije; 7.a u učionici višenamjenskoj; 7.b u učionici Kemije i Biologije; 7.c u učionici Geografije; 7.d u učionici Hrvatskog jezika; 6.a u učionici Engleskog jezika; 6.b u učionici Glazbene i Likovne kulture; 6.c u učionici Hrvatskog jezika; 8.d u učionici Fizike; 5.a u učionici Engleskog jezika; 5.b u učionici Glazbene i Likovne kulture; 5.c u učionici Matematike; 5.d u učionici Fizike. Užinu će imati u svojim učionicama.

Prvi dan nastave bit će sat razrednika od 8:00 do 10:30, odnosno od 14:00 do 16:30 kada će učenici od svojih razrednika dobiti detaljne informacije o svemu. Preobuću ne trebaju nositi, samo patike za TZK.

Prijevoz (GPP) će biti organiziran za učenike putnike iz Ćelija i Silaša prema uobičajenom redu vožnje.

Udžbenici su stigli i razrednici će ih podijeliti prvi dan nastave.

Školska kuhinja započinje s radom u ponedjeljak, 7. rujna 2020. godine, a troškove će snositi Grad Osijek i Osječko-baranjska županija za sve učenike koji se žele hraniti u školi.

Učenici 1. razreda dolaze s roditeljima na primanje u školu u ponedjeljak, 7. rujna 2020. godine u 9 sati. Udžbenici su složeni u vrećicama kako bi ih mogli ponijeti kućama. Roditelji ostaju ispred škole i čekaju djecu. Za to vrijeme dok su djeca u razredu sa svojim učiteljicama, učiteljica produženog boravka će vani ispred škole upoznati roditelje s mogućnošću produženog boravka.

Improvizirali smo i tri učionice na otvorenom (za početak), koje će se moći koristiti za vrijeme lijepog vremena.

Organizacija rada škole je osmišljena u skladu s Preporukama MZO i Uputama HZJZ i mogućnostima škole, a sve s ciljem očuvanja zdravlja naših učenika i zaposlenika. https://mzo.gov.hr/vijesti/koronavirus-vazne-informacije-3583/3583

Raspored sati:

Razrednici u 1. i 5. razredu:

Razredni odjel Učiteljica   Razredni odjel Razrednik/Razrednica
1.a Vesna Troskot         5.a Petar Živković