Nastavak pregleda djece u školi za upis u 1. razred

Autor: Tihomir Jurčević, 2. 6. 2020.

Poštovani roditelji,

obavještavamo vas kako je sukladno mišljenju Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, zbog aktualno povoljne epidemiološke situacije, moguće nastaviti aktivnosti vezano uz utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta i u školskim ustanovama, s tim da su se škole dužne pridržavati odgovarajućih mjera iz Uputa HZJZ-a za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 za osnovnoškolske ustanove u kojima je osigurana mogućnost zbrinjavanja učenika koji pohađaju razrednu nastavu.

Sukladno naputcima HZJZ-a prilikom pregleda djece provodit će se sljedeće epidemiološke mjere:

• održavanje fizičke udaljenosti (najmanje 1,5 m)
  • pojačana higijena ruku (dezinfekcija obuće i ruku kod ulaska i izlaska u ustanovu) te, ako je moguće, korištenje vlastite olovke (djetetu ponijeti običnu olovku a roditelji trebaju ponijeti svoju kemijsku olovku)
  • odgođen dolazak (djece i roditelja) s povišenom tjelesnom temperaturom i/ili respiratornim smetnjama te osoba sa sumnjom na zarazu COVID-19,
  • redovito prozračivanje prostorije
  • provođenje pregleda u učionicama zbog veće površine prostora

Termine pregleda dogovorit ćemo telefonskim pozivom na broj koji smo upisali prigodom predprijave. Hvala na strpljenju i razumijevanju.