I naša je škola obilježila Noć knjige

Autor: Gorana Korać, 25. 4. 2018.

Iako nije bila noć, manifestaciju Noć knjige učenici 1.a, b, d, 2.d te 3.a, b, c i d razreda naše škole obilježili su u ponedjeljak, 23. travnja 2018. g. na poseban način. Doista su se potrudili stvoriti, za početak uvjete noćnoga čitanja, a potom u istom uživati i osvijestiti važnost knjige. Ne samo da su djeca posebno motivirano čitala, pričala o pričama, ali i nastavljala priče na zadane riječi, već su išli nekoliko koraka dalje – izrađivala su štapne lutke, stvarala stripove na temelju pročitanih priča, ilustrirala likove te ih i odglumila.

Pogledajte galeriju fotografija i pročitajte cijeli tekst.

Učenici 3.a razreda čak su svoje uratke pohranili u kapsulu budućnosti za nove naraštaje i zakopali je u vrtu škole.

Jedna u nizu zanimljivih radionica bila je ona pod voditeljskom palicom učiteljica Nataše Šnajder i Tihane Lončar.

- Već na dodatnoj nastavi Engleskoga i Hrvatskoga jezika djeca su dobila zadatak da na temelju već poznate bajke stvore bajku u novom ruhu, pišući na hrvatskom, ali i koristeći se nekim engleskim izrazima – objasnila nam je učiteljica Lončar.

Bilo je tu priča poput Uklete kuće, Strašne noći, Velikog sudara, Sebičnih twinseva, pa čak i Svađe u modernoj bajci koje su sve završile, naravno, sretno.

- Pišemo i crtamo priče, što mi se jako sviđa, a još se i lijepo družimo – rekla nam je učenica Gabrijela Čulo koja je uživljeno iscrtavala kraljevske dvore svoje bajke.

- Moja je bajka puna svega i sviđa mi se što ju mogu napisati na svoj način – veselo je izjavio Timotej Jurakić.

Za cjelokupnu koordinaciju ovoga maloga školskog projekta bila je zadužena i učiteljica Šnajder koja nije krila zadovoljstvo reakcijom djece.

- Kako bismo afirmirali kulturu čitanja i pisanja htjeli smo manifestaciju Svjetskog dana knjige i autorskih prava obilježiti na pravi način. Djeca su lijepo reagirala, stvarala svoje priče dodajući joj jedan novi, moderan štih – zaključila je učiteljica Šnajder dodajući kako su svoje priče djeca i likovno ilustrirala, a radove su potom izvjesili u holu male škole.