> Projekti  > Erasmus+

ERASMUS + i JOB SHADOWING U OŠ TENJA

Autor: Ana Lasić, 23. 5. 2023. 09:54

Protekli tjedan u Osnovnoj školi Tenja bio je prilično živahan, kako za učitelje tako i za učenike.

Naime u periodu od 15.-19. svibnja 2023. školu su posjetili učenici OŠ Maksa Pleteršnika iz Pišeca - Slovenija u pratnji dvije učiteljice i učitelj iz Španjolske u sklopu Job shadowinga - stručno usavršavanje (Erasmus+ projekti).

Tema projekta su outdoor aktivnosti i upotreba IKT-a u prirodi, učionice na otvorenom. Gosti i domaćini škole, unatoč višednevnoj  kiši posjetili su Park šumu Jankovac - Park prirode Papuk, Eko centar - Zlatnu Gredu gdje su sudjelovali u radionicama koje je pripremio tim iz udruge "Zeleni Osijek", družili se i educirali u radionicama koje su osmišljene u sklopu tjedna - Dana škole (OŠ Tenja). Usporedo s tim, u školskom dvorištu je izrada poučne staze koja obuhvaća važnost igre u prirodnom okruženju za niži uzrast učenika, kao i postavljanje tri edukacijske ploče o bioraznolikosti samog parka u Tenji i osnovne podatke o dvorcu Adamović u kojem se odvija predmetna nastava .

Utisci učenika su veliki, djeca su se zbližila, izmijenila vještine i znanja sa svojim prijateljima iz Slovenije, učitelji su sudjelovali na interaktivnoj prezentaciji Gustava Calvo Rodrigueza - učitelja iz Španjolske  koji je predstavio svoju školu i španjolski obrazovni sustav. Bio je to jedan veseli tjedan za sve u OŠ Tenja, do nekog novog susreta.

« Studeni 2017 »