Projekt: Uključenost - naša vizija u kojoj su svi različiti jednaki

Autor: Administrator , 6. 10. 2020.

Naša škola je škola partner iz Republike Hrvatske osnovnoj školi OOU "Vasil Glavinov" iz Velesa, Republika Sjeverna Makedonija u projektu: "Inclusion - Where all different are equal". Projekt je realiziran od 18. do 27. rujna 2020. ali zbog epidemioloških mjera samo u onom dijelu koji je moguć jer je prije svega prioritet  zaštita i sigurnost svih sudionika projekta u uvjetima COVID-19 pandemije.

Puno više o projektu, ciljevima, sadržajima i realiziranim aktivnostima možete pročitati klikom na više (dolje lijevo) ili na fotografiju. Naravno, možete pogledati i fotografije izdvojene iz zanimljivog i bogatog programa ovog projekta.

CILJEVI

Koji su naši ciljevi ovog mobilnog projekta :

1. Poboljšanje kvalitete provedbe nastavnog plana i programa

- Edukacija nastavnog osoblja za rad sa učenicima s posebnim potrebama

- Edukacija nastavnog osoblja za rad s darovitim učenicima

- Pružanje podrške za proces inkluzivnog učenja i učenja na svim razinama;

- Poboljšanje korištenja računalne tehnologije u nastavi

- Poboljšanje kvalitete poučavanja primjenom otvorenih integriranih predmeta s računalnom tehnologijom

- Potreba za timskim obrazovanjem u grupama nastavnika koji predaju isti predmet

2. Poboljšanje obrazovne komponente

- Radionice o antilepskim vještinama

- Obrazovanje učenika za poboljšanje komunikacijskih vještina i sposobnosti timskog rada

3. Poboljšanje radnih uvjeta u školi

4. Poboljšanje kvalitete kreiranja školskih politika

- Razvijanje i njegovanje međuetničke tolerancije među učenicima, nastavnicima i roditeljima

- Razviti partnerstvo roditelja i škole;

5. Jača suradnja s drugim školama u EU i regiji na temama važnim za poboljšanje obrazovnog procesa (sudjelovanje na međunarodnim natjecanjima, sudjelovanje u projektima kao što je Erasmus).

« Travanj 2024 »